Sık Sorulan Sorular

 • Susuz oto yıkama nedir?

Susuz araç temizliği araçların kuru bir şekilde su kullanmadan temizlenmesidir. Otomobil dış yüzeyine püskürtülen polimer sıvı araç üzerindeki kri ve tozu hem yumuşatır hem de hapseder. Bunun anlamı kir ve tozun geçici bir sure için araç yüzeyinden uzaklaşarak havada yüzer. Bu sistemde iki adet microfiber bez kullanılır. Birinci mikrofiber bez geçici olarak havada yüzen toz ve kiri araç yüzeyine temas etmeden kendi üzerine toplar, ikinci mikrofiber bez ise fazladan araç yüzeyine sıkılmış cilayı küçük dairesel hareketlerle alarak araç yüzeyinin parlamasını sağlar.

 • Susuz araç temizliği yöntemi aracımı çizer mi?

Hayır. Susuz araç temizleme solüsyonları doğal sabunlar ve, toz& kiri araç yüzeyinden uzaklaştıran (geçici bir sure ile havada yüzmesini sağlayarak) surfaktan madde türevleri içerirler. Kullanılan mikrofiber bezlerin yapısının da yardımıyla bu toz ve kir araç yüzeyinden silinirken araç yüzeyine temaz etmezler. Bu sebeple susuz araç temizliği yöntemi aracınızı çizmez.

Polimer sprey ve mikrofiber bez teknolojisi ABD’den ithal edilmiştir ve çok uzun zamandan bu yana hem ABD’de hem de Avrupa’da güvenle kullanılmaktadır.

 • Su kullanmadan araç nasıl temizlenir?

Polimer spreyler yardımıyla. Otomobil dış yüzeyine püskürtülen polimer sıvı araç üzerindeki kri ve tozu hem yumuşatır hem de hapseder. Bunun anlamı kir ve tozun geçici bir sure için araç yüzeyinden uzaklaşarak havada yüzer. Bu sistemde iki adet microfiber bez kullanılır. Birinci mikrofiber bez geçici olarak havada yüzen toz ve kiri araç yüzeyine temas etmeden kendi üzerine toplar, ikinci mikrofiber bez ise fazladan araç yüzeyine sıkılmış cilayı küçük dairesel hareketlerle alarak araç yüzeyinin parlamasını sağlar.

 • Susuz oto yıkama ürünleri neden “Yeşil” ürünlerdir?

Çünkü BLUEGREENWAX’ın tedarik ettiği ürünler doğada çözünebilen ve petrol bazlı arındıcılar içermeyen ürünlerdir. Bu sebeple herhangi bir kirliliğe sebep olmazlar.

 • Polimerin sıvı halde bulunması temizliğin gerçekten susuz gerçekleştirildiği anlamına mı geliyor?

Susuz araç temizliği aracınızı temizlerken veya temizletirken su hortumu ve su kovasına ihtiyacınız olmadığı anlamına geliyor. Polimer toz ve kiri yüzeyden uzaklaştırırken mikrofiber bez de yapısı yardımıyla bu yabancı maddeleri bünyesinde toplar.

 • Sadece araç yüzeyini mi temizliyorsunuz, lastik,cam,jant, araç içi,plastic ve vinil parçalar nasıl temizleniyor? Arabamda kopek veya kedi kılları varsa bu temizlikte bunlardan kurtulabilecek miyim?

Evet. Susuz araç temizliği ürünleri dış yüzey,iç yüzey,lastik,cam ve jant olmak üzere 5 ana başlıkta üretillirler. Bu ürünler tüm aracınızın temizliğini yapabilecek kabiliyette dizayn edilip üretilmişlerdir. Ayrıca her araç temizliğinde araç içi vakum makineleriyle de temizleneceği için evcil hayvanlarınızın bıraktığı kıllarda temizlik esnasında araçtan uzaklaşltırılmış olur.

 • Araç temizliğini gerçekleştirmek ne kadar zaman alır?

Aracı susuz şekilde temizleyen kişinin performansına bağlı olarak yaklaşık 45 dakikada temizlik tamamlanabilir.

 • Susuz araç temizliği solüsyonu aracımı nasıl korur?

Aracınızı sürekli olarak bu yöntemle temizletirseniz araç yüzeyinde koruyucu bir wax tabakası oluşur. Bu koruyucu tabaka araç boyanızı yağmur suyu ve güneşin zararlı etkilerinden boyanızın korunmasına yardımcı olur.

 • BLUEGREENWAX kendi bünyesindeki işletmeler haricinde bu iş fikrini kazanca dönüştürmek isteyen girişimcileri destekliyor mu?

Kesinlikle evet. BLUEGREENWAX bu yenilikçi iş fikrini kullanmak isteyen girişimcileri hem teknik hem de finansal olarak destekler.

 • BLUEGREENWAX “Bayilik ücreti” adı altında ücret talep ediyor mu?

Hayır. BLUEGREENWAX bayi adayının verdiği tüm paranın karşılığını ürün, mimarlık desteği ve teknik destek olarak bayi adayına geri iader eder.

 • BLUEGREENWAX’tan sadece ürün satın alabilir miyim?

Evet. Ürün bölümünde bulunan listeden seçim yapılarak sadece ürün satın alınabilir.

 • Bu iş fikrini cazip hale getiren nedir?

Bu iş fikrinde yapmanız gereken yatırım çok azdır. Evden dahi kontrol edebileceğiniz mobil ekipler vasıtasıyla filolarında belirli sayıda araç bulunan firmalara mobil hizmet verebilir kendinize kazançlı bir iş olanağı yaratabilirsiniz. Susuz oto yıkama gelecekte ortaya çıkmasına kesin gözüyle bakılan su sıkıntısında araç temizliği konusunda neredeyse tek çözüm yolu olma konusunda emin adımlarla ilerlediği için geleceğin iş fikri olarak nitelendirilmektedir.

Mobil hizmet müşterileriniz için avantajlıdır çünkü araçlarını size getirmek için zaman ve para harcamazlar. Firma araçları temizlenmesi için vakit kaybetmez.

 • BLUEGREENWAX bayilik paketi içine neden buharlı oto yıkama makinesini koydu?

           BLUEGREENWAX susuz oto yıkama endüstrisine yep yeni bir bakış açısı getirdi. Buhar özellikle araçların (tekne,uçak ve otomobil) iç mekanlarının dezenfekte edilmesinde çok önemli bir rol oynuyor. Bu sebeple BLUEGREENWAX bayilik paketi içine 9 bar buhar basıncını sağlayabilen bir makineyi ilave etti.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı
tüp mide, mide küçültme ameliyatı
En güzel cami halısı burda.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Caminin önünde ve iki yanında geniş Cami Halısı dış avlusu olup duvarlarla çevrilidir. Zemin kaplama malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Dekoru farklı yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır. Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, sekiz kapıdan girilir. Avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.

Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
TOP